ZAMÓW PRZEZ TELEFON 720 877 720

Trudności z połykaniem - dysfagia

Dysfagia – tym terminem medycznym określane jest utrudnione przechodzenie pokarmu z jamy ustnej przez przełyk do żołądka.

Dysfagia ustno-gardłowa może być spowodowana wieloma schorzeniami, np.: urazem i chorobami ośrodkowego układu nerwowego, udarem mózgu, neuropatiami obwodowymi (np. w przebiegu cukrzycy), choroba Parkinsona, choroby mięśni (dystrofia), nowotwory i stany zapalne jamy ustnej i gardła.

W przypadku dysfagii niezbędne jest zastosowanie terapii opierającej się na żywieniu medycznym. Odpowiednio dobrana dieta nie dopuści do niedożywienia pacjenta, co w przypadku postępującej choroby jest niezwykle istotne.

Instanth Clear to nowość w asortymencie Nutripharma. Jest to przeźroczysty, bezsmakowy proszek do zagęszczania ciepłych i zimnych pokarmów. Bardzo łatwy w użyciu, a co ważne nie zmienia  smaku pożywienia. Dzięki zagęszczeniu spożywanych posiłków np. płynów osoby mające trudności z połykaniem mogą lepiej kontrolować proces przełykania.

Polecamy także diety doustne, które są bardzo łatwe w podaży i mogą całkowicie zastąpić tradycyjne posiłki. Dostarczają one niezbędnej ilości białka, witamin i minerałów.

Zobacz produkty

EnergyZip - jest to kompletna dieta, bogata w białko i niezbędne wartości odżywcze. Do wyboru w trzech pysznych smakach: wanilia, truskawka i czekolada.

Zobacz diety do sondy

Linia diet Trophic do podaży dojelitowej za pomocą sondy lub doustnie. Może być stosowana, jako wsparcie żywieniowe lub stanowić jedyne źródło pożywienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium